loader
Foto

YÖKAK 2020 Yılı Eğitim-Öğretim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


Adıyaman Üniversitesi Toplam Kalite Koordinatörlüğü bünyesinde kurumsal kalite güvence sisteminin içselleştirilmesi ve tüm birimlerde yaygınlaştırılması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, YÖKAK eğitim-öğretim bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Rektörlük Konferans Salonu’nda Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Aykut Dündar, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sayad Kocahan, Üniversite Yönetim Kurulu ve tüm Senato üyeleri katıldı.

Toplantıda, ADYÜ Toplam Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Dr. Ferhat Şah tarafından 2020 yılı Kurumsal İç Değerlendirme sürecinde yapılan faaliyetler anlatıldı.

ADYÜ-YÖKAK Eğitim-Öğretim Alt Komisyon Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cavidan Gül Varış ise, YÖKAK ve kalite güvence sistemi, kurumsal dış değerlendirme programı ve akreditasyon ölçütleri, eğitim-öğretimde güçlü ve gelişmeye açık yönlerimiz, Üniversitemizin 2020 yılı kurumsal iç değerlendirme raporu, YÖKAK rubrik değerlendirme durumu ve eğitim-öğretim alt başlıklarını içeren nicel ve nitel verilerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirildi.

Bir değerlendirme konuşması yapan Dr. Öğr. Üyesi Varış, “Senato üyelerine komisyon üyeleri tarafından Adıyaman Üniversitesinin gelişimine katkı sağlayacak, sürekli gelişmeyi hedefleyen, gelişmeye açık yönlerimizi güçlü yönlerimize dönüştürmeyi amaçlayan, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışıyla kalite kültürünün tüm birimlerde içselleştirilip yaygınlaşmasını sağlayacak iyileştirme önerileri yer aldı. ADYÜ-YÖKAK Kalite Komisyonu tarafından hazırlanan 2020 yılı kurumsal iç değerlendirme raporu ve 2020 YÖKAK izleme raporlarının detaylı sunumu bu yıl ilk kez üniversitemiz senatosunda gerçekleştirilirdi.” dedi.

Varış, sunum sonunda Üniversitenin Kalite Güvence Sisteminin her aşamasında yer alan ve emeği geçen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcısı aynı zamanda Kalite Yönetim Temsilcisi Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Toplam Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Tayfun Servi ve yönetim kurulu ile senato üyelerine teşekkür etti.

Haber : Ramazan YAVUZBu Haber 340 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..