loader
Foto

Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma


Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma 

Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma ve Yardım Derneği projesi Turan coğrafyası için geleceğe miras bırakmak maksatlı 3 mayıs 2018 yılında  Yağız KIZILKAYA tarafından kaleme alınmıştır.


Bir yıllık arge çalışması ve hazırlıklar sonrası Derneğin başvuru süreci Türkiye Cumhuriyetinin Milli Mücadelenin 100.yılı Yil dönümü ile ayni yıl kurulması istemiyle 17.06.2019 tarihinde kurucu Genel Başkan Yağız KIZILKAYA’nin başvurusu ile gerçekleşmiştir.

Herhangi bir  doğal veya insan kaynaklı acil durum veya afet esnasinda acil yardıma ihtiyaci olan kimselerin yerini tesbit etme, gerekirse ilk yardim uygulama ve daha kapsamlı yardım alabilecekleri güvenli bir yere nakletme , faaliyetlerine yerine getirme, ve halkın  can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesi ,gorevlendirme ve ihtiyaç halinde  hayati önem taşıyan bir kuruluştur.

ARAMA-KURTARMA çalışması yaparak kazazedelere temel ilk yardım desteği
ARAMA-KURTARMA çalışması yaparak kazazedelere temel ilk yardım desteği

Hava deniz ve kara koşullarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, deprem sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım ile başı dertte olan kişilere en kısa sürede ulaşmak, yardım için gereken en uygun koşulları oluşturmak doğru ARAMA-KURTARMA çalışması yaparak kazazedelere temel ilk yardım desteğini sağladıktan sonra emniyetli ortam koşullarına nakillerini sağlamak,  bu tur olaylarda can kaybını en aza indirmek ve Arama Kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek için kurulmuştur.
Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma ve Yardım Derneği 450 kişilik arama kurtarma ekibi, ve bir çok Gönüllüsü , 17 ayrı arama kurtarma birimi ile 29 ilde 12 ülkede Faaliyet göstermektedir.

HABER OYA AYDIN
FOTOĞRAF DÜZENLEMESİ Hulusi ÇAĞLIYANBu Haber 420 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..