loader
Foto

Soner Çetin'den Gündeme Dair Şok Açıklamalar


Soner Çetin’den Şok Açıklamalar

NOVACELL AJANS /ADANA-Program Yapımcısı ve Sunucusu Deniz Tengip’in Özel Konuğu Adana’nın ve Çukurova’nın Başarılı gülen yüzü Çukuroava  Belediye Başkanı Soner Çetin, Gündeme dair. Ülkeyi, Çukurova’yı ve Adana’yı Konuşacak gündem yaratacak konuları 01 FM Radio’ 01 TV‘ ve Metropol GM Dev Ortak yayında olacak.

01,FM 98,5 Mhz ve Metropol 91,00 Mhz  çok özel konular anlatımı ile dinleyicilerine heyecan dolu dakikalar yaşatacaklar.

Program Yapımcısı ve Sunucusu Deniz Tengip ‘in Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetinine yöneteceği sorular ve Çetinin bir birinden yapacağı açıklamalar gündem belirleyecek

Kent ve Gündem

Gündem Yaratacak

SONER ÇETİN KİMDİR

1968 yılında Adana’nın Yüreğir ilçesi Şıhmurat köyünde doğdu.

Çocukluğu ve ilk gençliği Sarıyakup Mahallesi’nde geçti. İlköğrenimini İnkılap İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ile Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi, 1992 yılında mezun oldu. Hemen memleketi Adana’ya dönerek Adana Barosu’nda avukatlık stajına başladı.

Soner Çetin 1993 yılından bu yana Adana Barosu’nda kayıtlı üyesi olarak serbest avukatlık yaptı. Belediye başkanı seçilmesiyle birlikte bu görevini bıraktı.


Bugüne kadar birçok sivil toplum örgütü, dernek ve spor kulübünde yöneticilik yapan Av. Soner Çetin Adana Barosu bünyesindeki çeşitli komisyonlarda görev aldı.

2004 yılında Adana Barosu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çetin 2006 yılında Adana Barosu Demokrat Avukatlar Grubu’nun başkan adayı olarak seçimlere girdi.

Siyasal yaşamına 1992 yılında CHP’nin Seyhan ilçe örgütünde kurucu üye, ilçe ve il yöneticisi olarak atılan Soner Çetin partinin çeşitli kademelerde görevler üstlendi.

Soner Çetin 2009 yılında CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

Çetin 2010 yılı Mayıs ayında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2014 yılı 30 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Çukurova Belediye Başkanlığına seçildi.

Evli ve 3’ü kız, 4 çocuk babası olan Av. Soner Çetin İngilizce ve Almanca biliyor.

Soner Çetin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana Çukurova Belediye Başkan Adayı oldu.Bu Haber 664 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..