loader
Foto

Sınavlar İptal Edilmeli


“Aşılar Yapılıp, Sınavlar İptal Edilmeli”

Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Hüseyin KAYA, yüz yüze eğitimin başlatılmasında önce yapılması gerekenlerle ilgili bir basın açıklaması yaparak şunları vurguladı.

     “Yüz yüze eğitim bazı eğitim kademelerinde seyreltilmiş ve bölünmüş sınıflar halinde 1 Mart Pazartesi günü başlayacaktı. Okulların yüz yüze eğitime başladığı hafta aynı zamanda yüz yüze sınavlarında yapılması planlanmıştı. 27 Şubat 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığımızca yüz yüze eğitimin ve sınavların 2 Mart tarihinde ‘’yerinde karar’’ uygulamasıyla illerin salgın koşullarına göre belirleneceği açıklandı. Bu durum da sorunu çözmeyecektir. İllerin farklı zamanda yüz yüze eğitime geçmesi ‘’eğitimdeki fırsat eşitliğine’’ de aykırı olacaktır. Bir kez daha uyarıyoruz; öğretmenlerin tamamı aşılandıktan sonra Türkiye genelinde okullar yüz yüze eğitime açılmalıdır.

Aşılar Yapılıp, Sınavlar İptal Edilmeli

Aşılar Yapılıp, Sınavlar İptal Edilmeli

    24 Şubat tarihinde MEB sn. Ziya Selçuk kameralar önünde aşını yaptırdı. En geç Şubat ayının son haftası öğretmenlerin 1. Doz aşılarının yapılacağını basına ilan etti. Ne yazık ki bugüne kadar öğretmenlerin aşılanmasıyla ilgili bir gelişme yaşanmamıştır. Birçok öğretmen arkadaşımız e nabızdan şu mesajla karşılaşmakta ‘’COVİD-19 aşılaması için öncelikli grupta değilsiniz.’’  Açılan köy okulları dahil bir çok okuldaki öğretmen arkadaşlarımızın aşıyla ilgili gerçek durumu budur.Bu Haber 129 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..