loader
Foto

SÜLÜŞ:”CHP’DE Kİ BAŞARIMI MEMLEKET PARTİSİNE TAŞIYACAĞIM”


04 Eylül 2020’de Sivas’tan başlattığı Memleket Hareketini 18 Mayıs tarihinde partileştiren Genel Başkan Muharrem İnce’nin, Uzunköprü kurucu ilçe başkanı olarak görevlendirdiği İnanç Sülüş 13 Temmuz Salı basın mensupları ile bir araya geldi.

Basın toplantısının ilk bölümünde Memleket Partisinin kuruluş sürecine dair bilgiler paylaşarak başlayan ilçe başkanı İnanç Sülüş şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, parti içerisinde yaşanan görüş ayrılıklarından sonra geçen sene Temmuz ayında partisinden ayrılarak yeni bir siyasi parti kurma çalışmalarına başlamıştı. Bu süreç Sivas kongresinin yıldönümünde bir Memleket Hareketi olarak ortaya çıkmıştı. Bizde her zaman Muharrem İnce’nin yanında yer almış, onu desteklemiş bireyler olarak Sivas’ta onu yalnız bırakmadık. Sivas Hareketinden sonra Sayın Muharrem İnce, İl ve İlçeleri ziyaret etmeye başladı ve her gittiği yerde büyük bir teveccüh gördü. Daha sonraki süreç bizi Memleket Partisi’ni kurma aşamasına getirdi. Kendisiyle bir kez İstanbul’da bir kez de Ankara’daki ofisinde baş başa görüşmeler yaptık ve kendisinden Edirne İl Başkanlığını kurmak üzere İl Başkanı Oktay Bozkurt ve arkadaşları olarak yetki belgesini aldık. Daha sonrada İl Başkanlığı tarafından Uzunköprü’de ben, ilçe Başkanı olarak atandım. Partimiz kurulduğu gün 41 ilde örgütlenmeye başlanmıştı ve bu sayı her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 

2018 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları gösterdi ki Sayın Muharrem İnce, her kesimden oy almış Halkın büyük takdirini görmüş bir isimdir. Hatta 2018 Seçim sonuçlarına bakıldığında oyunu AK Parti ve MHP’ye vermiş seçmenin cumhurbaşkanlığında Sayın Muharrem İnce’ye oy verip destek olduğunu rahatlıkla gözlemleriz. Bu konu tartışmaya kapalıdır.

O dönem Muharrem İnce’yi destekleyen yapı olan Millet ittifakı bileşenleri bugünkü siyasi iklimde Cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Muharrem İnce’ye destek çıkmaya devam etselerdi Türkiye’de konuşulacak hiçbir şey ortada yoktu. Önümüzde ki Cumhurbaşkanlığını seçimleri Sayın Muharrem İnce, gümbür gümbür kazanırdı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın İnce’nin söylemiş olduğu bir görüşü var. Seçimlerde bir ortak aday gösterdiğiniz zaman herkesi memnun etmeniz söz konusu olamaz. Bunun için her partinin kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkarması gerekmektedir. Bunun en güzel göstergesi de 2014 ve 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkın sandığa olan katılımcı yansıması arasında ki farklılıklardır. ”dedi

 

 “CHP’DE Kİ BAŞARIMI MEMLEKET PARTİSİNE TAŞIYACAĞIM”

Sözlerini Memleket Partisi ilçe başkanlığı olarak, bugünden sonra köy köy, ilçe mahalle gezeceklerini ifade ederek sürdüren ilçe başkanı İnanç Sülüş;

“Bu günden itibaren Uzunköprü’yü köy köy, mahalle mahalle gezerek partimizi politikalarını anlatıp, vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinleyip Memleket Partisi Uzunköprü İlçe Başkanlığı olarak yollarda olacağız.

Daha önce siyaset yaptığım zaman İlçe Başkanlığımda etkin bir performans sergileyerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne tek parti dönemi hariç tarihin en yüksek oyunu kazandırdık. Memleket Partisi olarak buna benzer yada daha yüksek başarılar kazanacağımıza yürekten inanıyorum.  Geçen haftalarda Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce, Edirne İl Binamızı açmaya geldi. İlçe ziyaretlerini daha sonra yapacağını söyledi. 18 Eylül’de Büyük Kurultayımızı yapacağız. Büyük Kurultayımızı yaptıktan sonrada seçimlere girmeye hak kazanan bir siyasi parti olacağız. 18 Eylül’deki süreçten sonrada Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin Uzunköprü’ye geleceğini düşünüyorum.” Dedi

“UZUNKÖPRÜ’NÜN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ”

Basın mensuplarından gelen soruları cevaplayarak açıklamalarına devam eden İlçe Başkanı İnanç Sülüş, kendisine yöneltilen “Uzunköprü’de bir siyasi boşluk olduğunu görüyoruz. Bu boşluğu siz Memleket Partisi olarak dolduracak mısınız?” sorusuna OSB üzerinden örneklendirme yapıp ilçe dinamiklerinin birlikteliğinin önemine değinerek cevap verdi.

Organize Sanayi Bölgesinin ilçemize kazandırılma sürecine dair bilgiler paylaşarak sözlerini sürdüren İlçe Başkanı İnanç Sülüş;

“ Organize Sanayi Bölgesi’ni ilçemize kazandırma sürecinde İktidar Partisi İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, MHP İlçe Başkanı n Ayhan Yeni, Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar, dönemin Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ve dönemin Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ile birlikte dönemin AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen tarafından karşılandık.

Burada dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilk defa böyle bir heyetin kendisini ziyaret ettiğini, çok memnun olduğunu ifade etti. Hemen yardımcılarının bu yerin Tarım Arazisi olup olmadığını sordu. Tarıma elverişsiz bir alan olduğunun ifade edilmesi üzerine OSB projesine onay vererek Uzunköprü’ye hayırlısı olsun diyerek işlemlerin başlatılması talimatını verdi. Bu yaşanılan süreç birlikte olmak, ilçemiz için birlikte mücadele ettiğimizde elde edeceğimiz kazanımın en güzel örneği olarak karşımızda duruyor. Artık Uzunköprü’de Uzunköprü’yü yönetenlerin bir masada oturup Uzunköprü’nün sorunlarını oturup konuşması ve çözüm bulması gerekir. Biz bunu yapacağız. Biz resmi ziyaretlere başladığımız zaman. Burada konuşulanları tüm Oda Başkanları, tüm Siyasi Parti İlçe Başkanları, bütün Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticilerine anlatacağız. ” dedi.

 

“OSB PROJESİNİN ÇEVRE FELAKETİ OLMASINA, MÜTEŞEBBİS HEYETTE YER ALAN UZUNKÖPRÜLÜLER ASLA İZİN VERMEZ”

 

Uzunköprü Organize Sanayi Bölgesinin, ilçe tarihinde yapılmış en büyük hizmet olduğunu ifade ederek açıklamasına devam eden İnanç Sülüş, “Uzunköprü ilçesi 1444 yılında Köprü’nün yapılmasıyla kurulmuş bir ilçe. Türk Devletlerinin Uzunköprü’ye yaptığı en büyük 2 eser ve iyilik var. Biri Tarihi Uzunköprü Taş Köprü, diğeri de Uzunköprü Organize Sanayi Bölgesidir. Dünyanın hiçbir yerinde bir ilçeye bir Organize Sanayi Bölgesi bu kadar kolay kazandırılmamıştır. Bu kadar kolay da kaybettirilmeye çalışılmamıştır. Uzunköprü’de hiç kimse Ergene Nehri’nin kirliliğinden dert yanarken yeni bir çevre felaketi yapacak sanayi yatırımlarına evet demesi mümkün değil. Biz bu işin içinde kim var arkadaşlar Uzunköprü Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti. Heyetin içinde kim var, Uzunköprü Kaymakamı, Uzunköprü Belediye Başkanı, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı var. Bu insanlar bizim kötülüğümüze dahil bir şeye imza atarlar mı?”dedi.

 

 “KEŞAN’IN İKTİDAR PARTİSİ TARAFINDAN KAYRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Uzunköprü’de projelerin yerinde saydığını ve gidişatını iyi görmediğini belirterek sözlerine devam eden İlçe Başkanı İnanç Sülüş, özellikle bu konuda Keşan’ın siyasi anlamda kayrıldığını belirterek; “Uzunköprü’nün gidişatı iyi değildir. Şu tespitte bulunmamız lazım. AK Parti’nin bir Keşanlı Milletvekili var ve bütün yatırımlarda Keşan’a kayıyor. Bir Uzunköprülü olarak Keşan’ın İktidar Partisi tarafından kayrıldığını düşünüyorum. Şunu da bana kimse demesin biz Uzunköprü’den hizmet almak istiyorsam, Belediye’yi AK Parti’ye verelim, yok böyle bir şey. Biz Uzunköprülü olarak sorunlarımızı çözmek istiyorsak Ankara’nın kapılarını aşındırmamız müddetçe bekleriz bir Kaymakam gelsin elinde sihirli değnekler bütün Uzunköprü’nün sorunlarını çözsün”.

 

“ANKARA’NIN KAPILARINI AŞINDIRMAMIZ, DERDİMİZİ ANLATMAMIZ LAZIM”

Uzunköprü Heyeti olarak Organize Sanayi Bölgesi Uzunköprü’ye kazandırıldıktan sonra Ankara’ya gidilmediğini belirten ve bunun büyük bir handikap olduğunu ifade eden Memleket Partisi İlçe Başkanı İnanç Sülüş “Bu kadar kolaycı bir anlayışı kabullenmek mümkün değil. Uzunköprü’de evet siyasi bir boşluk var. Uzunköprü’nün sorunları ortada duruyor ama biz bu sorunlara müdahale edeceğiz. Bakın Organize Sanayi Bölgesi Uzunköprü’ye kazandırıldıktan sonra ikinci bir heyet Ankara’ya gitmedi. Ergene kirli kirli diye bağırıyoruz ancak bir kere toplanıp bu Ergene Nehri kirli, bu Ergene zehir akıyor. İnsanlarımız kanser oldu. Çocuklarımız iş bulmak için Ergene’yi kirleten fabrikalara göç ediyorlar, diyemedik. Biz hep burada bekleyecek miyiz? Hiçbir şey yapmayacak mıyız? Gidip derdimizi anlatmayacak mıyız? Tüm Uzunköprü’ye buradan çağrı yapıyorum. Kimin hangi sıkıntısı varsa, bunu çözmek adına her yerde ve her zaman taşın altına kolumuzu değil, kafamızı koymaya hazırız.”

 

“BENCE OTOGAR PROJESİNİN YERİ YANLIŞTIR”

“Eskiden yerel iktidar parti ilçe başkanı yaptınız, şimdi ise muhalefet bir ilçe başkanı olarak belediyenin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ?” şeklindeki soruya samimiyetle cevaplayan Memleket Partisi İlçe Başkanı İnanç  Sülüş; “Sayın mevcut Belediye Başkanı, her seçim döneminde olduğu gibi yapacakları seçim bildirgesiyle paylaştı. Bu seçim bildirgesi herkesin elinde var. Seçim zamanı geldiğinde kamuoyu Sayın Başkanın seçim bildirgesinde yazdığı vaatlere bakarak artılarınla, eksilerinle karar vereceklerdir. Ben yerel yönetime muhalif bir yapı içinde değilim. Cumhuriyet Halk Partisi ayrı bir partidir. Memleket Partisi ayrı bir partidir. Önümüzde ilk önce genel seçim var. Önce genel seçimi, sonrada yerel seçimi yapacağız. Ama zamanı geldiğinde yerel yönetimin yaptıklarınla ilgili fikrimizi söylerim.  Örneğin ben yeni Otogar Projesinin yerinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Kendisi ve Belediye Meclisinin takdiri tabii bu yöndedir ama kararı daha sonra Uzunköprü kamuoyu sorgulayacak ve cevap verecektir.”

 

“ÇİFTLİK KÖY BAĞLANTI YOLU YAPILMADAN, KÖPRÜNÜN KAPATILMASI ESNAFA DARBE OLUR”

Açıklamalarına Uzunköprü tarihi köprü ’nün restorasyonuna değinerek devam eden ve Çiftlikköy yolu tamamlanmadan köprünün trafiğe kapatılmasının yanlış olduğunu ifade eden ilçe başkanı İnanç Sülüş;

“ Uzunköprü Tarihi Taş Köprüsü’nün restorasyonu uzun süredir beklediğimiz bir çalışmaydı. Ancak bugün kesinlikle yeni Çiftlikköy yolu tamamlanmadan kapatılmaması lazım. Varsın 3 ay sonra kapatılsın. Bunu da benden başka söyleyen Siyasetçi var mıdır? ben görmedim. Gerçi demeç veren siyasetçi de yok. Her gün gazeteleri açıyorum siyasi partilerden hiçbir demeç göremiyorum. Herhalde siyasilerimiz hallerinden memnun. Ama biz bu duruma itaat değil, itiraz ediyoruz. Tekrar tekrar söylüyorum Uzunköprü’nün tüm sorunlarını yüksek sesle dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ BELLİ OLDU

Memleket Partisi İlçe Başkanı İnanç Sülüş’ün yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor;

“İlkay Aydemir, Ümit Yılmaz, Mevhibe Sarı, Ender Meriç, Tülay Kılıç, Ömer Gökdemir, Uğur Tayhan, Arzu Yaman, Ayşe Demir,  Hüseyin Özkan, Sezer Üye, Deniz Özbalkan, Serap Göçgün,Bergen ÇambelBu Haber 88 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..