loader
Foto

Reisdereli kadınlar, dolgu bebeklerin satışıyla aile ekonomilerine katkı sağlayacaklar


Reisdereli kadınlar, dolgu bebeklerin satışıyla aile ekonomilerine katkı sağlayacaklar

 

Reisdereli kadınlar, Çeşme Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile açılan kursta yapmayı öğrendikleri dolgu bebeklerin satılmasıyla aile ekonomilerine katkı sağlayacaklar.

 

Çeşme Halk Eğitim Merkezi'nin İŞKUR işbirliği ile açtığı kurslarla, kursiyerlere gelir sağlama çalışmaları devam ediyor. Reisdere Mahallesi'nde kadınlara yönelik olarak açılan dolgu bebek kursunda, ev kadınlarına dolgu bebek yapımı öğretilerek, aile ekonomilerine katkıda bulunmaları sağlanıyor.

 

Hayriye-Nuri Ertan İlkokulu'nda açılan kursa çok sayıda Reisdereli kadın katıldı. Okul Müdürü Sercan Üzülmez'in de katkılarıyla, Aycan Işık'ın koordinasyonunda, kurs eğitmeni Bilge Güngören tarafından gerçekleştirilen dolgu bebek kursuna, Reisdere Mahallesi Muhtarı Zeliha Canpolat da destek verdi.

 

Reisdere Mahallesi'ndeki kursu ziyaret eden Çeşme Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Rıza Doğruyol, "Çeşme Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile, Reisdere Mahallesi'ndeki kadınlara yönelik dolgu bebek kursu açıldı. Amacımız, üretilen dolgu bebekleri satışını gerçekleştirerek, Reisdereli kadınlara gelir sağlamak. Halk Eğitim Merkezi olarak, İŞKUR işbirliği ile kazanç sağlayıcı kurslar açmaya devam edeceğiz" dedi.Bu Haber 278 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..