loader
Foto

Mustafa Çiçek, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı İle Görüştü


“Çataklı’ya mağdur aileler için 40 bin TL ödeme yapılmasını dile getirdik”

MHP Samsat İlçe Başkanı Mustafa Çiçek, ilçesinin sorunlarını İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya ileterek, girişimde bulundu.

Samsat ilçesinde çözüm bekleyen sorunların ivedi bir şekilde çözüme kavuşması için girişimde bulunan Başkan Mustafa Çiçek, ilçesiyle birlikte köylerde yaşayan insanların sorunlarının çözümü için yetkililerle görüştüğünü söyledi.

“Çataklı’ya mağdur aileler için 40 bin TL ödeme yapılmasını dile getirdik”

Yakın bir tarihte MHP’nin Samsat İlçe Başkanlığına atanan Mustafa Çiçek, görevinin kendisine teslim edildiği andan itibaren ilçesinin sorunlarını ilgililere ilettiğini belirterek, “Geçmiş dönemlerde Samsat ilçemiz bir deprem yaşamıştı. Bu depremin üzerinden yıllar geçse bile bazı sorunlar çözüm bekliyor. İlçemizde yaşayan halkımızın bizlere ilettiği bu sorunların çözümü için elimizi taşın altına koyduk. Bizler bu ilçede yaşayan bireyler olarak halkımızın daha mutlu bir şekilde yaşaması için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışacağız. Devlet büyüklerimizle yapacağımız görüşmeler sonrasında sorunların daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşacağını düşünüyorum. MHP olarak bizlerde hükümetin bir ortağı olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Samsat ilçesinde öncelikli sorunlardan bir tanesi de köylerde deprem nedeniyle yıkılan ahırların yeniden yapılmamasıdır. Bu sorunun çözüme kavuşması için yetkililerle bir dizi görüşmelerimiz oldu. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı ile yapmış olduğumuz görüşme oldukça olumlu geçti. Yapmış olduğumuz görüşmede Sayın İsmail Çataklı, ilçemize bağlı olan köylerde yıkılan ahırların yerine yeni 60 metrekarelik ahırların yapılacağını söyledi. Toplu alanları istemeyen vatandaşlarımızın taleplerini ilettiğimiz İsmail Çataklı, bu soruna da çözüm bulacaklarını belirtti. Ayrıca köylerde evleri yıkılan vatandaşlarımız içinde ilçe merkezinde yeni konutların yapılması için talebimiz oldu. Bu talep içinde muhtarlarımızla yaptığımız girişim sonrasında Bakan Yardımcısı Çataklı’ya mağdur aileler için 40 bin TL ödeme yapılmasını dile getirdik. Bu sorunların çözümü için Bakan Yardımcısı Çataklı girişimde bulunacağını bildirdi. Bu sorunların çözüme kavuşması için bizlerde gerekli takipleri yapacağımız. Rabbim devletimize zeval vermesin. Devletimiz çok güçlü bir devlettir. Allah’ın izniyle ilçemizdeki sorunlar çözüme kavuşacaktır. İlçe halkımız 7 gün 24 saat demeden 0543 696 02 28 nolu hattan bana ulaşabilirler” dedi.

Haber: Aziz AkgünBu Haber 215 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..