loader
Foto

Malkara Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapldı


Riza DÖNER

UHA / MALKARA

Malkara Belediye Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Haziran Ayı Meclis Toplantısını yaptı. Mecliste, yeme içme mekânlarının işyyeri önlerinde (açık alanda) masa kuran esnaftan 3 ay işgaliye ücreti alınmaması önerildi.

Belediye Düğün Salonunda Malkara Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner’in başkanlığında yapılan toplantıya maske ile gelen meclis üyelerinin salona girişlerinde ateşleri ölçüldü. Meclis Toplantısı, sosyal mesafe kuralına uygun olarak salondaki yerlerini alan meclis üyelerinin Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerin anısına yaptığı saygı duruşu ile başladı. Ardından açılış Meclis Başkan Vekili Güner'in açılış konuşması yaparak, yeni dönemin hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu. Yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlayan meclis gündeminde yer alan Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Camiatik Mahallesi Karaağaç Sokakta G17B13B3B İmar Planı Paftasında kalan Parka isim verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İçişleri Komisyonuna, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Boş Kadro Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı sunulan önergelerde ise ilk olarak Zabıta Müdürlüğünün Camiatik Mahallesi Yonca Sokak No:6/1 adreste bulunan işyerinin İçkili Yer Bölgesi Kapsamına alınması hakkındaki yazısı görüşülerek İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna havale edildi.

Ayrıca, 2021 yılının Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yeme içme mekânlarının açık alanda, dükkan önlerine masa açmalarını teşvik etmek amacıyla işgaliye ücreti alınmaması da görüşüldü. İşgaliye ödeyen esnaftan da belirtilen aylar için ücret alınmaması teklifi görüşülerek her iki konununda Plan ve Bütçe Komisyonunda değerlendirilmesi kararı alındı. Bu Haber 309 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..