loader
Foto

İhale Adrese Teslim ( Mİ )!!!…


İhale Adrese Teslim ( Mİ )!!!…

   Adana il sağlık müdürlüğü tarafından 113 araçlık taşıma ihalesi 21.09 2021 Salı günü saat 14.00 de yapılmış ve ihaleye katılan 11 firmadan Ağaoğlu boş dosya vermiş ve itiraz edeceğini beyan etmiştir   

Yapılan araç ihalesine  Taş demir, Ege yemek A.Ş ve Yapsan teşekkür ederek ihaleden çekilmişlerdir.

Komisyon yapmış olduğu değerlendirmede 1 inci kısım 2.173.620 Tl. 2 inci kısım 4.087.800 Tl. lik işi Uçarlar firmasına vermiştir. 3. Kısım işe ise 3.225.000 teklif verilmiş daha sonra bu teklif iptal edilmiştir.

Yaklaşık maliyetleri 1. Kısım 2.404.069 Tl. 2. nci kısım 4.403.343 tl. 3.cü kısım ise 2.564.219 Tl olan işlerde İl sağlık müdürlüğünde cezalı durumda olan ve kurumda ceza tutanakları olmasına rağmen komisyon her nedense ihaleyi ceza tutanakları ile meşhur olan Uçarlar firmasına vermiştir.

İhaleye katılan firma yetkililerinde bazıları ise ‘ ihale adrese teslim yapılmıştır. Şeffaflıktan uzak yapılan bu ihale hukuk dışıdır’ iddiasında bulunarak, ihale gerçek değerini bulmadan gidiyor ve şeffaf bir ihale yapılmıyor. İhaleye çıkmadan ihalenin kime gideceği de belliydi zaten.

Yani adrese teslim ihale yapılmış oldu.

Gerçekten yapılan ihale adrese teslim (mi)! ??

Yoksa şeffaf bir ihalemi yapıldı. Tabi bunu zaman gösterecek ancak ihalaye katılan on bir firmadan 3’ü teşekkür ederek ihaleden çekiliyor ise bir diğer firma boş dosya atarak itiraz edecegini beyan ediyor ise bu yapılan ihale ne kadar gerçekçi ve şeffaf olabilir. İl Sağlık Müdürlüğü araç ihalesinde pis kokuların çıkmaması mümkün mü. Şimdiden ortalığı pis kokular sarmaya başladı.

Kaldı ki, ihalenin verildiği firmanın ceza tutanakları Adana İl Sağlık Müdürlüğünde olmasına rağmen, ceza tutanakları olan Uçarlar firması nasıl oluyor da ihaleye dahil ediliyor.bu işte bir iş var ve pis kokular yayılıyor.

MİRZA AKGÜNBu Haber 201 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..