loader
Foto

Kim ister Kİ Engelli OLSUN


Hiç Kimse Engelli Olmak İstemez .

Sorumsuz ve dikkatsiz sürücü tarafında yıllar önce olan kaza neticesinde tedavisi yapılması sözü veren sürücü bu durumda aile şikayet etmemiş ve sorumsuz sürücü daha sonra aileye benim gücüm yok deyip vazgeçmesi ,4 yaşında engelli kalmasını Emine Bal istermiydi buduma gelsin Tedavisi yapılmış olsa Emine Bal daha sağlıklı hayatı olacaktı, Şuan çocukluğunu yaşayamamış ve genç kızlık hayalini kuramamış genç olarak hiç bir yerde yarım alamıyor.

Tek yardımı engelli maaşı maaş ise 800 TL bu günün ortamında her hangi bir deste yok Emine Bal Yardımdan çok İş imkanı aramakta orta ve Liseyi bitirmiş olan Emine Bal ‘ın öncelikle kendisine iş imkanı istemekte Engelliler dernekleri bu konuda neden istihdam konusunda yardımcı olmuyor.

İş yerleri iş kanununa gör e engelliler işe alma durumları mevcuttur. Engelliler dernekleri istihdam konusunda eğitimlerini iş kollarına göre yetiştirmeleri ile iş dünyasına kazandırma imkanlarını neden kullanmıyorlar.

Emine Bal ”27 yaşındayım ben dogmadan babam vefat etmiş 4 yaşındayken yolda top oynarken karşıya gidip getirirken topu araba çarptı çarpan adam ilgileneceğini söylediğinden şikayetçi olmamış ,kimse omurilik felçlisi oldum kazadan sonra çarpan kişi durumum yok deyip ilgilenmedi annem 65 yaşında Alzheimer’dan yatalak oldu köydeki akrabaları bakıyor, kardeşlerimde sahip çıkmadığından kendi başıma bir arkadaşım ve 5 çocuğuyla kirada oturuyoruz.

800 engelli maaşıyla geçinemiyoruz ,Arkadaşım küçük kızıyla tarla gidiyor ,sadece geçici süre idare kalıyorum yanında kalacak yere ihtiyacım var.

SİZ YARDIM SEVERLERDEN ÖNEMLİ İSTEĞM VAR ŞUAN KULLANDIĞIM TEKERLEKLİ SANDALLİYEM ARZALI YENİ BİR TEKERLEKLİ SANDALİYE MOTORLU VEYA MOTORSUZ TOLANDAN İHTİYACIM VAR SİZLERDEN DESTEK BEKLİYORUM GSM 538 504 70 05 İLETİŞİME GEÇE BİLİRSİNİZ

Emine BAL
Emine BAL

Tekerlekli sandalyem 15 yıl önce komşumuz vermişti şimdi kullanılamayacak duruma geldi, aynısından tekerlekli sandalyeye ihtiyacım var ve geçinebilmek için oturarak yapabileceğim iyi bir iş .”

Tüm Sivil Toplum Derneklerini ve İş Dünyasınına Emine Bal Çağrıda bulunuyor .İş imkanı yardım desteklerinden daha önemli demektedir

Fotoğraflar Hulusi ÇAĞLIYANBu Haber 362 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..