loader
Foto

DEMOKRASİ İTTİFAKI” TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ


DEMOKRASİ İTTİFAKI” TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

Ankara’da siyasi parti, sivil toplum örgütü, medya temsilcilerin de katılımıyla 2 Nisan 2021 tarihinde yapılan “Demokrasi İttifakı” toplantısında çok değerli görüşler ortaya konmuş ve şu konularda mutabakat sağlanmıştır.

  1.  Türkiye’yi kalkındırıp geliştirecek ve insanımızı mutlu ederek geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak olan rejim demokrasidir. Demokrasi seçimden ibaret değildir ve tüm kurum ve kurallarıyla işler hale getirilmelidir.
  2. Bugün ülkemizde demokrasi yolları tıkanmış, insanımız nefes almakta zorlanır hale gelmiştir. Adalet çığlığı hayatın her alanında yükselmektedir. Haksızlık, hukuksuzluk, liyakatsizlik karabasan gibi üzerimize çökmüştür. Her geçen gün etkisini artıran ekmek kavgasının, ekonomik krizin önemli bir sebebi de bugünkü haksız, hukuksuz, demokrasiden uzaklaşan yönetim anlayışıdır.
  3. AK Parti öncülüğündeki Sayın Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek destekli “Cumhur İttifakı” halkın derdine derman olamadığı gibi yaşanan bu sorunların kaynağı haline gelmiştir. Hal böyle iken bu ittifakın karşısında yer alan “Millet İttifakı” da ne yazık ki alternatif olamamış, beklenen performansı gösterememiştir.
  4.  Türkiye bu iki ittifaka da mecbur ve mahkum değildir. Merkez Parti Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim KARSLI’nın  başlattığı “Demokrasi İttifakı” toplumu kutuplaştırmayan, Anayasal çerçevede çalışmalarını yürüten tüm kurum,kuruluş ve vatandaşların içerisinde yer alabileceği yeni bir modeldir.
  5. “Demokrasi İttifakı” bir parti, kişi ya da kuruluşa mal edilemez. Partiler üstü ve demokratik değerleri merkeze alan anlayışa sahiptir. Toplumun kardeşliğini, huzur ve refahını hedefler. Ülkemizin demokratik gelişimine katkı sunmayı amaçlar. Hukuk devletinin inşaası, temel hak ve

özgürlüklerin teminat altına alınması, kamu kaynaklarının adil bir şekilde paylaşılması için partiler üstü çalışma yapmayı esas alır.

DEMOKRASİ İTTİFAKI

Merkez Parti Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim KARSLI

  • Ankara’da ilk adımı atılan “Demokrasi İttifakı” 81 ile dalga dalga yayılacak ve yine ayrım gözetmeksizin kalbi Türkiye için atan temel demokratik değerlere inanan kişi ve kuruluşlara kapısını açacaktır.
  • İnsanımızın demokratik hak ve özgürlüklerini rahat bir şekilde kullanabildiği huzurlu, müreffeh ve daha yaşanabilir bir Türkiye için “Demokrasi İttifakı” çalışmalarına devam edilecektir.Bu Haber 563 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..