loader
Foto

Çeşme'de doluluk yüzde 80'e ulaştı


Çeşme'de doluluk yüzde 80'e ulaştı

UHA / ÇEŞME - Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi ile turizm sezonu hareketlenirken, Çeşme'de doluluk yüzde 80'e ulaştı. Yaklaşan Kurban Bayramı için Çeşme ilçesindeki otellerde rezervasyon oranları da şimdiden yüzde 90'ı buldu. Öte yandan dünyaca ünlü Ilıca Plajı'nda Çeşme Belediyesi tarafından yapılan sosyal mesafe locaları, tatilcilerin pandemi önlemleri çerçevesinde plajdan yararlanmalarını sağladı.

1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlamalarının sona erecek olması turizm sezonunu hareketlendirdi. İzmir'in turistik ilçesi Çeşme'de konaklama tesisleri yüzde 70-80 doluluk oranına ulaşırken, yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde bu oranın yüzde 100'e yaklaşması bekleniyor.

"Son 10 yılın en iyi sezonu olan 2019 yılı verilerine doğru gidiyoruz”

Çeşme'de önemli sayıda turisti konuk ettiklerini ifade eden Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, “1 Temmuz itibariyle yasakların kalkması turizme çok büyük katkı sağladı. Çeşme'de otellerin hepsi hafta sonu dolu, hafta içi ise yüzde 70-80 doluluk oranı var. Son 10 yılın en iyi sezonu olan 2019 yılı verilerine doğru gidiyoruz” dedi.

"Sezonun Ekim-Kasım ayına kadar uzayacağını ümit ediyoruz”

Kurban Bayramı tatili öncesi çok ciddi rezervasyon talebi olduğunu söyleyen Demir, “Yaklaşan Kurban Bayramı için Çeşme'deki oteller yüzde 90 oranında doldu. Çok dolu bir sezon yaşayacağımızı ve bu sezonun Ekim-Kasım ayına kadar uzayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

“Telefonlarımız susmuyor”

1 Temmuz'da kısıtlamaların sona ereceğini açıklanmasının ardından rezervasyon taleplerinde patlama yaşandığını anlatan Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Orhan Belge ise, “Kısıtlamaların tamamen kalkacağı açıklandığından beri telefonlarımız susmuyor. Şu anda Çeşme'de bir yoğunluk var. Kasım ayına kadar yüzde 50 oranlarında da olsa doluluk olmasını bekliyoruz. İnşallah eski günlerimize daha sağlıklı bir şekilde döneceğiz” şeklinde konuştu.

Ilıca Plajı'ndaki sosyal mesafe drone ile görüntülendi

Öte yandan sıcak havanın da etkisiyle dünyaca ünlü Ilıca Plajı'nda da yoğunluk yaşanırken, plaja gelen tatilciler, Çeşme Belediyesi tarafından yapılan sosyal mesafe localarından ailece yararlanarak, diğer tatilciler ile aralarındaki sosyal mesafeyi korudular. Ilıca Plajı'ndaki sosyal mesafe ise drone ile gökyüzünden görüntülendi.Bu Haber 257 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..