loader
Foto

Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları başladı


MUHAMMET İSA ATAGÖZ

 

UHA / ÇEŞME - Çeşme Belediyespor'un, Çeşme Belediyesi'nin desteğiyle, 12 branşta düzenlediği Yaz Spor Okulları, Çeşme Sahası'nda yapılan törenle başladı.

 

Çeşme Belediyespor'un, Çeşme Belediyesi'nin desteğiyle, Pilates, Step Aerobik, Tenis, Zumba, Basketbol, Futbol, Voleybol, Rüzgar Sörfü, Yelken, Kano, Jimnastik ve Satranç branşlarında düzenlediği Yaz Spor Okulları, Çeşme Sahası'nda yapılan törenle ve malzeme dağıtımıyla başladı.

 

Geçtiğimiz yaz pandemi önlemleri nedeniyle düzenlenemeyen Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları, 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamaların kaldırılması üzerine yeniden gerçekleştirildi. Bu yıl açılan Yaz Spor Okulları'nda, geçmiş yıllarda olmayan Rüzgar Sörfü, Yelken ve Kano branşları da eklendi.

 

Yaz Spor Okulları'nın açılışına, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, tatillerini Çeşme'de geçiren ünlü spor adamları Sinan Engin ve Yılmaz Vural, ünlü spor yazarı Ozan Zeybek, Çeşme Belediyespor Başkanı Hüseyin Gültekin, Osman Demir İnşaat Alaçatıspor Başkanı Soner Varhan, CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, İYİ Parti İlçe Başkanı Volkan Evci, ADD Çeşme Şubesi Başkanı Mehmet Bilgiç, Çeşme Belediyespor eski başkanı Şerif Gün, Belediye Meclis Üyeleri, öğrenciler ve velileri ile sporseverler katıldı.

 

"Hedefimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığında, fikri hür, vicdanı hür, sağlıklı nesiller yetiştirmek"

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "En büyük idealimiz, en öncelikli hedefimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığında, fikri hür, vicdanı hür, sağlıklı nesiller yetiştirmek. Ben, tüm yetkilerimi, Çeşme Belediyemizin bütün imkanlarını, Çeşme Belediyespor'un Başkanı, namı diğer Paşa Hüseyin'e, tüm gayretimi, bu idealizme ulaşmak için seferber ediyoruz. Koronavirüs salgını ile mücadele içinde geçen süre içerisinde can kayıplarımız oldu. Burada Çeşme Belediyespor'un yöneticisi, yönetim kurulunda senelerini veren Celil Altan abimizi de saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

 

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi biz her şeyi gençliğe bırakacağız"

 

Salgının ağır ekonomik etkilerinin yaşandığını vurgulayan Başkan Oran, "Ancak bu süreçten en çok etkilenen tabi ki çocuklarımızdır. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları'mızda, aylardır evlerinden dışarı çıkmayan, eğitim hayatlarından, arkadaşlarından uzakta geçirdikleri dönemde, sosyal ve fiziksel gelişimlerinde büyük kayıplar yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeniden hayata adapte olarak sağlıklı yarınlarımızı inşa edebilmeleri için hepimiz tüm imkanlarımızı seferber etmek zorundaydık ve ediyoruz. Çocuklarımızın yetenekleri doğrultusunda spor etkinlikleri ile uğraşmaları, stres yönetiminde yetkin, özgüvenli, hedef odaklı, rekabetçi bireyler olarak yetişmelerine destek olacaktır. Ruhsal ve fiziksel anlamda sağlıklı yetişen Türkiye'nin genç evlatları, bizlere, laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye'yi armağan eden, Kemalist Devrimler ışığında yorulmadan yürüyecek, bizden aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için çalışacaklardır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Çok çalışacağız. Gurur duyacağımız yarınlar kurabilmek için, gençlerimizin geriye dönüp baktıklarında gurur duyabilecekleri işler yapacağız. Çocuklarını bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyorum. Gençlerimize başarılar diliyorum. Sağlıklı ve güzel günlerde, daha güzel, daha müreffeh bir Çeşme için he birlikte çalışacağız. Başaracağız, başarmak zorundayız" şeklinde konuştu.

 

"Faaliyetlerimize 500'e yakın sporcu ile başlamış bulunmaktayız"

 

Çeşme Belediyespor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Gültekin de yaptığı konuşmada, "2021 Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları'nın açılışına hepiniz hoşgeldiniz. 2020 Mart ayı itibariyle Covid-19 pandemi süreci nedeniyle, amatör kulüp olduğumuz için spor faaliyetlerimize bir süre ara vermek zorunda kaldık. Normalleşme süreci ile beraber, bugün itibariyle, Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları olarak, faaliyetlerimize 500'e yakın sporcu ile başlamış bulunmaktayız. 16 aylık yasak süresince spor tesislerimizin bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Yeni yönetimimiz, 26 Mart 2021 tarihinde seçilen yönetim kurulu olarak, 7'den 70'e herkese daha geniş çaplı spor yaptırmak ve Çeşme Belediyespor'un lisanslı sporcularını daha da arttırmak için göreve gelmiş bulunmaktayız. Bu çalışmalarımız sırasında bize desteklerini esirgemeyen, her daim yanımızda olan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'a, Meclis Üyelerimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

"Şu ortamı yaratanları tebrik ediyorum"

 

Tatil için Çeşme'de bulunan ve açılış törenine katılan ünlü futbol adamı Sinan Engin de bir açıklama yaparak, "Her şeyden önce sevgili Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ı tebrik ediyorum ve Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Gültekin'i de, böyle bir hizmet verdikleri için tebrik ediyorum. Çeşme halkına ve Çeşmeli çocuklara böyle bir hizmet vermeleri oldukça güzel. Umarım ki, aralarından çok güzel sporcular yetişecektir. Spor her zaman kardeşliktir, dostluktur, arkadaşlıktır. Şu ortamı yaratanları tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 

"Yüzlerce çocuğun böyle bir aktivitenin içerisinde olması, bana göre çok yüce bir davranış"

 

Ünlü futbol adamı Yılmaz Vural da bir açıklama yaparak, "Artık uyuşturucunun ilkokula indiği dönemde ben, futbol yüzünden ağzıma ne alkol ne de sigara aldım. Çok farklı bir camiada büyümeme rağmen böyle kötü alışkanlıklarım olmadı. Sigara her şeyin engelleyici bir faktörü diye düşünüyorum. Dolayısıyla Ata'mızın dediği gibi 'sağlıklı kafa, sağlıklı vücutta olur.' O açıdan bu etkinlik çok önemli. İkinci olarak, çocukların sosyalleşmesi, özgüvenleri, vücutlarını tanımaları, sosyal yapılarını geliştirmeleri açısından spor müthiş bir araçtır. Önemli olan onların bu oluşum içerisinde kendi kişiliklerini geliştirmeleri. Üçüncü olarak da Yaz Spor Okulları'nda ortaya çıkacak yeteneklerin meslek sahibi olmaları mümkün olabilir. Spor yapmak için o kadar çok neden var ki, o yüzden ben Belediye Başkanı Ekrem Oran'a teşekkür ediyorum. Yüzlerce çocuğun böyle bir aktivitenin içerisinde olması, bana göre çok yüce bir davranış" diye konuştu.Bu Haber 65 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..