loader
Foto

Ressam Safter Çevirgen’in Çarpıntı isimli resim sergisi Adana’da açıldı


Ressam Safter Çevirgen’in Çarpıntı isimli resim sergisi Adana’da açıldı.

Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde Maya Princess Otel’de açılışı yapan sergiye Adanalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Safter Çevirgen, bilinçaltının karmaşıklığını yine bakışlarla anlatıyor. “Kişi çevresinin ortalamasıdır” diyen sanatçı, kalabalıkların yarattığı değersizlik hissi, amaçsızlığı, kargaşayı ve yalnızlaşmayı işliyor bu sergide. Kişinin seviyesini etkileşim içinde olduğu bireylerin belirlediğini vurgulayan sanatçı, kendisiyle yüzleşmekten çekinmiyor.

Safter Çevirgen Resim Sergisi
Safter Çevirgen Resim Sergisi
Çarpıntı” ismiyle yine sanatseverleri ağırlıyor.

Daha önce açtığı sergilerin devamı niteliğindeki sergi “Çarpıntı” ismiyle yine sanatseverleri ağırlıyor. Sanatçının alışılageldiği üzere kendine has tarzı, bazen bir kuşun gözünden hüznü, bir sokak hayvanının gözünden yalnızlığı ya da dalgın, korkulu insan gözlerini seyircileriyle buluşturuyor.

Sergi sorumlusu Serdar Akarsu

Sergi 9 Ekim tarihine kadar misafirlerini ağırlamaya devam edecek. Sergi sorumlusu Serdar Akarsu ise, uzun yıllar sanat organizasyonları gerçekleştirdiğini. Sanatçı Safter Çevirgen’in resim sergisini Güzide şehir Adana’da sergilemekten dolayı çok mutlu olduğunu, bu güzide şehrin sanatsal yaşamına daha fazla katkı sunma adına faaliyetlerini sürdürmekten dolayı mutluluk duyacağını belirtti.

BENZER HABERLER

Çevirgen, “Kişi, Çevresinin Ortalamasıdır”Bu Haber 241 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..