loader
Foto

Sarıgül’ün katılımlarıyla Malatya İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.


-Görünen odur ki Türkiye Değişim Partisi’nden başka milletimizi kucaklayacak, ülkemizde barışı gerçekleştirecek bir yapı yoktur.

-Türkiye Değişim Partisi, siyasetteki konumuyla Malatya’nın Turgut Özal’ıdır ikisi de birleştirici güçtür Turgut Özal ve TDP, Türkiye’nin çimentosudur

sağ sol ayrımı yapmaz

herkesi kucaklar.

-Bizim çizgimizi soruyorlar, bizim çizgimiz; demokrasiden, özgürlükten, vicdandan, merhametten yanadır.

Çizgimiz milletimizi birleştirmektir. TDP, ben insanım diyen herkese açık bir partidir.

-Zorluklara birlikte göğüs gereceğiz çünkü biliyoruz ki mücadelemiz haklıdır yurttaşlarımız yeni bir siyaset, yeni bir anlayış, iç huzuruyla oy verecek parti arıyorlar, işte ulusumuzu kucaklayacak parti Türkiye Değişim Partisi’dir.

-Bize soruyorlar… “Türkiye Değişim Partisi neye güveniyor” diye soruyorlar. Açıkça söylüyorum sadece ve sadece ulusumuza güveniyorum önümüzde milletimiz var yanımızda ulusumuz var.

Değerli kardeşlerim, bugün Malatya’ya çok başka heyecan ve mutluluk dolu, coşkulu bir konuşma yapmaya gelmiştim ancak evlatlarımızın, şehitlerimizin acısı kalbimize ve ülkemize ateş gibi düştü 13 evladımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı dilerek sözlerime başlamak istiyorum.

Sevgili dostlarım, Malatya, İsmet İnönü’leri, Turgut Özal’ları, Recai Kutan’ları Türk siyasetine armağan eden Türkiye’mizin en önemli kentlerinden biridir. Güzel Malatya’mızı ve Malatyalı kardeşlerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Türkiye Değişim Parti’miz Atatürk ilkelerini savunan, cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen demokratik bir kitle partisidir!

Türkiye değişim partisi; emekten, barıştan, özgürlükten, adaletten yana varlıktan, bereketten, bilgiden, teknolojiden yana doğadan, çevreden yana Türkiye’nin en demokratik kitle partisidir.

Adaleti, üretimi, paylaşmayı, özgürlükleri ve koşulsuz demokrasiyi öne çıkaracağız bunu yapacak tek güç milletimizin desteği ile Türkiye Değişim Partisi’dir.

Kardeşlerim; adım adım ülkemizi dolaşıyorum her yerde aynı büyük heyecanı görüyorum

Türkiye Değişim Partisi halkımızın yeni umududur, tünelin ucundaki ışıktır.

Teşkilatlı toplum her güçlüğü yener teşkilatlarımızla, yurttaşlarımızla kucaklaşmanın zamanı gelmiştir görünen odur ki Türkiye Değişim Partisi’nden başka milletimizi kucaklayacak, ülkemizde barışı gerçekleştirecek bir yapı yoktur.

Geçtiğimiz günlerde 2023’te Türkiye aya çıkacak haberlerini hepimiz yakından takip ettik.

Bizler Türkiye Değişim Partisi olarak bu hedefi doğru buluyoruz, destekliyoruz uzaydaki hakimiyet, dünyadaki güç olarak görüyoruz ama bu hedefe doğru gitmeden bazı sorunları çözmemiz gerekiyor ülkemizdeki yaklaşık 17 milyon kayısı ağacından 8 milyonuna sahip olan Malatya’nın önce kayısı ile ilgili sorunlarını çözelim gelin kayısıyı dünya markası yapalım.

Malatya’mızda özellikle Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Borsası iş birliğiyle yapılan lisanslı soğuk hava deposu üreticinin kayısısını koruyan üretici için büyük destektir Büyükşehir Belediyesine ve ticaret borsasına kayısı üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. İç Anadolu ve Güney doğu Anadoluyu birleştiren Kömürhan köprüsü ve tünelini göz ardı edemeyiz Malatya’mız için önemli bir hizmet olmuştur. Malatya’da tarım arazilerinin bereketli kullanılması için çiftçimize yoğun destek vermemiz lazım, TDP iktidarında ülkemizde ekilmeyen biçilmeyen bir tek arazi kalmayacak.

Malatya’da gençlerin işsiz olduğunu görüyorum çok üzülüyorum, öğrenci gençlerin, esnaf gençlerin mutsuz olduğunu görüyorum çok üzülüyorum. Malatya’nın köylerindeki içme suyu sıkıntısını görüyorum. Malatya’da 2 organize sanayi bölgesi var ama %30u çalışıyor esnafımıza tüccarımıza yoğun destek ile organize sanayi bölgelerinin kapasitesi %100e çıkarmamız lazım.

Malatya, ülkemizi birleştirme özelliği taşımaktadır TDP logosu da Asya ve Avrupa’yı birleştirmektedir. TDP siyasetteki konumuyla Malatya’nın Turgut Özal’ıdır ikisi de birleştirici güçtür. Turgut Özal ve TDP, Türkiye’nin çimentosudur sağ sol ayrımı yapmaz, herkesi kucaklar.

TDP’nin amacı, hedefi, ilkeleri Malatya’daki devlet adamlarımızla ile aynıdır değişim Malatyalılar öncülüğünde yapılacak. bizler Malatya’dan aldığımız heyecanı tüm ülkemize yansıtacağız.

Ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza çare olmak için geldik yorgun iktidar, çözüm üretmeyen muhalefet… Siyasetteki bu kilidi açmak için Malatya’ya geldik.

Ülkemizdeki gençler hayallerini gerçekleştirmek için değişim istiyor, anneler evlatlarının güzel bir eğitim alması, iş bulması için değişim istiyor. Bizler değişim için ülkemizi karış karış geziyoruz, TDP olarak bütün yurttaşlarımızı kucaklamak üzere geliyoruz.

Bizim çizgimizi soruyorlar bizim çizgimiz ne sağ ne soldur, bizim çizgimiz demokrasiden, özgürlükten, vicdandan, merhametten yanadır, çizgimiz milletimizi birleştirmektir.

TDP, ben insanım diyen herkese açık bir partidir.

Kardeşlerim; ülkemizde düğümler var bu düğümleri siz çözeceksiniz geleceği siz tayin edeceksiniz başaracağız dikeni battığı yerden birlikte çıkaracağız.

Bizler asla yılmayacağız cesaretimizi, yeteneklerimizi birleştireceğiz. Zorluklara birlikte göğüs gereceğiz çünkü biliyoruz ki mücadelemiz haklıdır yurttaşlarımız yeni bir siyaset yeni bir anlayış iç huzuruyla oy verecek parti arıyorlar işte ulusumuzu kucaklayacak parti TDP’dir.

Malatya ile ilgili çok anlatacaklarım var ancak hassas günler yaşıyoruz evlatlarımızın, şehitlerimizin acısı ülkemize kalbimize ateş gibi düştü buradan şehidimizin mezarına gideceğim, dualarımızı orada yapacağım.

 Bu Haber 426 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..