loader
Foto

Kadını Anmak İçin Bir gün Yetmez


NOVACELL AJANS/ ADANACeyhan Belediye Başkan Hülya Erdem 01 FM Radio’da Deniz Tengip ‘in Dünya Emekçi Kadınlar Gününün özel konuğu olarak katıldı.

Başkan Erdem ‘’Böylesine anlamlı bir günde 01 FM RADİO’da olmaktan vede bu güzel organizasyon için çok mutluoldum ‘’dedi

Kent ve gündem in bu hafta dünya emekçi kadınlar günü köyü oldu Deniz Tengip in hazırlayıp sunduğu kent ve gündem 01 fm 01 TV yönetim kurulu başkanı Umut Yüzer e teşekkür ederiz,

8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü kutlama değil bir anma günüdür.8mart Dünya kadınların eşitlik,kalkınma ve huzlu yaşam özleminin günüdür.Dünya Emekçi kadınlarını yürekten ve candan kutlarım.

Benim En büyük Destekçi Eşim

Adana’nın ilk Belediye Başkanı Erdem Ceyhan  Halkının kendisini Anne,Abla,Arkadaş,Kardeş,olarak hayatlarında girdiğini ifade etmektedir.

Başkan Erdem çarpıcı açıklamalar yaptı ‘’Kadın Belediye Başkanı olmanın Avantajlarının çok ‘’olduğunu belirti ,Kadınlar kendi talepleri ve isteklerini anlatma imkanı bula biliyorlar.

Ceyhan halkı günün 7/24 saat şeklinde hiç çekinmeden ulaşma imkanı bulabiliyorlar. Ceyhan’ın Şuan Nüfusu 161 bindir.112 Mahalleye sahiptir.

Çukurovanın  bereketli toprakları üzerine kurulmuş şehirdir. Biz yoğun tempoda çalışıyoruz, Bu yoğun çalışamalarımda en büyük destekçim Eşim Ercan Erdemdir. Kadın olup  yoğun çalışıyorsa eşine ve çocuklarına zaman ayırmak zordur. Ailesine zaman ayırmak zorundadır.

Ceyhanlılarla iç içeyiz ,bunun  mücadelesini veriyoruz. Sürekli sahada olup halkla iç içe olmaktan mutluyum, Bunun için  Hülya Erdem olarak bütün çalışmalarımız çözüm ortaklıdır.

Ceyhanlı vatandaşlarımızın taleplerini elimizden geldikçe gerçekleştirmeye çalışıyoruz ’’dedi

Belediye’ye Kadın Eli

Belediye’ye ait projelerini anlatan Başkan Erdem Ceyhan’da yapılan Kent meydanı çalışmasının çok kısa sürede tamamlanarak ,Ceyhan  halkının hizmetine açılacağını belirti.

Başkan Erdem; Şehir merkezinin girişinde rekreasyon alanı vardı, orada yeşillendirme alanı ve orada yeşillendirme çalışması yapıldı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem

Ceyhan kapalı ceza evine gelen Aileler yağmur ve çamur içinde beklemelerdi şuan 500 metre karelik alanı yaparak aileler cezaevi ziyaretlerini rahatlıkla yapa fırsatı buldular.

Ayrıca projelerimiz içerisinde kreş çalışmaları mevcudur.Şuan ikinci kreşi açmış bulunmaktayız.

Toplum Merkezli projelerimizin inşaatlarına başlamış bulunmakadır. Sosoyal projeler içinde Parkların yenilenme çalışmaları yapılarak yeni parklar açtık.

Ceyhan Tertemiz

CEYHAN Belediyesi olarak hizmet seferberliği başlattıklarını belirten Başkan Hülya Erdem Ceyhan’ın 11 büyük beldesi olduğunu işaret etti.Ceyhan’da 250 kişilik  ekip ile çalıştıklarını belirtti

Park bahçelerde temizlik işçileri yol asfat sağlık ekibi ile elele verilerek görev dağılımı yapıyoruz.

Çukurova’nın sineği meşhurdur. Bunun önüne geçmek için erkenden ilaçlamalara başlanmaktadır.Özellikle şehir merkezi ,mahallelerimiz kamu ve kuruluşları ,köylerimizi ,bir çok yerde çalışanlara ağırlık verdik.

Bunun yanında Pazar yerleri ve kalabalık ortamlar dezenfek tünelleri kurduk ve maske dağıtımları yaptık.Pandemiden dolayımaddi sıkıntı çeken ailelere ve evden çıkamayan hasta ve yaşlı bireylere maddi ve gıda yarımı yalıldı.Ayrıca sağlık ekibine ihtiyacı olanlara destek verildi.

Kadın Emeği ile Güzelleşen Ceyhan

Ceyhan Belediyesinde Kadın ve Aile hizmet birimi kurduklarını İfade etti. Başkan Erdem Çukurova’nın  en kaliteli ve zeytinlerinin yetiştirdiği zeytin yağından sabun üretmekte ve girişimleri ile daha geniş arazi arazin üzerinde  kadınları desteklemenin yanı sıra maddi sıkıntılı öğrencilere destekler verildi.

Kalan 10 dölümü ceyhandaki kasınlara tahsis edeceğiz.Hobi bahçesi veya organik tarım için projeler yapılmaktadır.Bu Haber 425 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..