loader
Foto

DEVA Partisi ÇGC’de


DEVA Partisi ÇGC’de

Adana’da, teşkilat yapılanmasını, kentin dinamikleriyle istişare seviyesinde güçlendiren Deva Partisi Seyhan İlçe Başkanlığı, ilk ziyaretini Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdi. ÇCC Başkanı Cafer Esendemir ile bir araya gelen DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, ifade ve basın özgürlüğüne gösterdikleri öneme vurgu yaptı.

***

DEVA Partisi’nden ‘Basın özgür olmalı’ mesajı

Adana’da, teşkilatlanma çalışmalarını hızla sürdüren Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Seyhan İlçe Başkanlığı, kentin dinamikleriyle fikir alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaret turlarında başladı.

Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, bu kapsamda Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ilk durak olarak belirleyip, Başkan Cafer Esendemir ile bir görüşme sağladı.

‘’DEMOKRASİ GEREĞİ BASIN ÖZGÜR OLMALIDIR’’

İfade ve basın özgürlüğüne gösterdikleri öneme vurgu yapmak için, ‘ziyaret edilecekler’ listesinin en başına Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni aldıklarını ifade eden Başkan Acı, ‘’Özgürlüklerin sınırları, bir toplumun demokratik nitelikte olup olmadığını belirleyen en büyük faktörler arasında yer alır. Tutuklanan, yargılanan, kalemi ve makinesi elinden alınan gazetecilerle, Türkiye’de yaşayan her yurttaşın söz hakkı kısıtlanmış oluyor’’ diye konuştu.

Halkın doğru haberler alması

Halit Acı, basın kuruluşlarının kapatılmadığı ve gazetecilerin baskıya maruz kalmadığı bir ülke için mücadele edeceklerini belirterek, basın özgürlüğünün ö’sünün bile kalmadığını, iktidarın gerçeği yazan kim varsa, susturmak için her türlü yöntemi uyguladığını söyledi.

Esendemir, ‘’Ülke ile ilgili kararları, gelecekte gençler alacaklar.

Esendemir, ‘’Ülke ile ilgili kararları, gelecekte gençler alacaklar.

Çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

Acı, sözlerine devamla, ‘’Halkın doğru haberler alması amacını güden, kamu ile halk arasında köprü oluşturmak prensibiyle gece-gündüz çalışan gazetecilerin her daim yanında olan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Çeşitli zamanlarda bir araya gelerek, gündemde yer alan konuları ve cemiyetin faaliyetlerini konuşmaya devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

GENÇLERİ SİYASETTE GÖRMEK UMUT VERİYOR

GENÇLERİ SİYASETTE GÖRMEK UMUT VERİYOR

‘‘GENÇLERİ SİYASETTE GÖRMEK UMUT VERİYOR’’

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise siyaset arenasında gençlerin aktif şekilde yer aldığını görmenin mutluluk verici olduğunu kaydetti. Başkan Esendemir, ‘’Ülke ile ilgili kararları, gelecekte gençler alacaklar. O halde yarının güçlü Türkiye’si için gençlerimizin şimdiden çok çalışması gerekiyor’’ dedi.

Esendemir, gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, Acı ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi. Bu Haber 259 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..