loader
Foto

“19 MAYIS TÜRK MİLLETİNE VURULMAK İSTENEN ESARET ZİNCİRİNİN KIRILDIĞI GÜNDÜR”


Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 102'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin kırıldığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımıdır" dedi.

SEZGİN AKKOYUN

İSTANBUL / UHA- Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919 Türk Ulusu'nun tarihinde çok özel bir gündür. Yenilmiş, yorgun ve yoksul düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun başlangıcı olan millet iradesini esas alan yeni bir anlayışı ortaya konmuştur. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız o gün başlatılan mücadelenin eseridir. Türk Ulusunun kurtuluşu için 19 Mayıs 1919’da ilk adımı atan Mustafa Kemal Paşa, Samsun'da başlatmış olduğu kurtuluş harekatını nihai olarak 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlandırmıştır. Geleceğimiz olan gençlerimizin 102 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza taşıyacaklarına inancım tamdır. Bu gün Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102'inci şan ve şeref yılını kutluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

 Bu Haber 169 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..