loader
Foto

Serap Çakır Siyasetin Nabzı’na Konuk Oldu


Gelecek Partisi İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serap Çakır Bitaraf TV İmtiyaz Sahibi Mesut Solak’ın sunduğu Siyasetin Nabzı programına konuk oldu.

Mesut Solak’ın sorduğu soruları yanıtlayan Serap Çakır, ‘’Gazetecilik mesleğimiz gerçekten çok güzel ve severek yapıyoruz. Krizi erkenden tespit ederek 3 yıl öncesinde gazete basımını durdurduk. Yerel ve Ulusal Basın maddi nedenler ile bir gerileme yaşadı. İktidar yanlısı bir yayın akışı sürdürür ve destek aldığınız sürece bu sizi etkilemiyor ancak diğer türlü özgür basında fikir özgürlüğünü desteklediğinizde farklı şekillerde de olsa bir sansür bir engelleme ile karşı karşıya kalıyoruz. Maddi bir gücünüz ya da ek işiniz yoksa ekonomik zorluklar nedeni ile gazete çıkaramaz hale geliyorsunuz.’’ İfadelerini kullandı.   

‘’Basılı basın gazete kültürünü yaşatmak için sürmeye devam ediyor. Yerel bazlı gazete satışları neredeyse durdu aynı durum ulusal basın içinde geçerli.’’ diyen Serap Çakır İnternet Haberciliğin daha da öne çıkacağını ifade etti.

Mesut Solak’ın Gazeteci olarak Türkiye’de bir bakanın istifa ettiği durumda 24 saat boyunca sosyal medya dışında hiçbir haber kanalı bu haberi veremedi. Gelecek Partisi’nin de haberlerine yer verilmiyor bu durum sizi rahatsız ediyor mu? Sorusuna Serap Çakır ‘’Medya tarihine baktığımız zaman Demokrat Parti döneminde ki sistemi uyguluyor basının üzerine. Resmi ilan karşılığında iktidar yanlısı gazeteler çıkmıştı. O zamanlarda Besleme basın şimdi isim değiştirerek Yandaş Medya adını aldı. İnşallah bu günleri geri de bırakarak bayramımızı hep beraber kutlayarak atlatacağız. Kendi iktidar dönemimizde bu türlü ötekileştirmelere ayrımcılıklara karşı olacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Çakır, ‘’Anketlerde şunu görüyoruz, MHP ve AKP bloğunun oy kaybının olduğu 3. Bir parti arayışında olduklarını görüyoruz. Gelecek Partisi olarak olası bir erken seçim çalışmalarına yoğunlaştık ve hazırız’’ dedi.Bu Haber 714 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..