loader
Foto

Milletvekili Samancı Akşehir’de esnaflarla buluştu


Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz ile görüşen Samancı’ya Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehir İlçe Koordinatörü Muharrem Akkaya ve parti yönetim kurulu üyeleri de eşlik eti.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Tarık Buğra Caddesi ve Eski Nasreddin Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret eden Milletvekili Gülay Samancı ve beraberindeki heyet, esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunarak, onların istek ve taleplerini dinledi.
Milletvekili Gülay Samancı, esnaf ziyaretinin ardından Akşehir Belediyesi hizmet binasına geçti. Bina girişinde Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve belediye birim müdürleri tarafından karşılanan Milletvekili Samancı, daha sonra Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın makam odasında Akşehir’deki çalışmalar hakkında Başkan Akkaya’dan bilgi aldı.
Akşehir’deki esnaf ziyaretlerinde, pandemi sürecinde hükümetin aldığı tedbirler ve esnaf desteklerinin memnuniyetle karşılandığını ifade eden Milletvekili Samancı “Aynı zamanda Belediye Başkanımızın Akşehir’e yaptığı hizmetlerle ilgili de memnuniyetlerini dile getirdiler. Bizde burada Başkanımızın huzurunda onlar adına Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten cadde üzerinde yürürken, Akşehir’e yapılan hizmetlerde, meydan oluşturulmasında, çevre düzenlemesinde, restorasyon çalışmalarında farklı bir ivme yakalandığını hep birlikte görüyoruz” dedi.
Muhalefet partileri tarafından hükümetin almış olduğu tedbirler ve yardımlarla ilgili yaptıkları eleştirilerin aksine Akşehir’de huzur ve beğeni gördüğünü dile getiren Milletvekili Gülay Samancı “Bir takım siyasi partiler tarafından hükümetimizin almış olduğu tedbirler konusunda, yapılan yardımlar konusunda bunu istismara çevirmeye çalışmaları ve arkasından memlekette yangın varmış gibi havaya büründürmeye çalışmalarının tam aksine ben bir huzur gördüm ilçemizde. Esnaflarımıza sorduğumuzda bir ‘şükür’ ile karşılaştık. Cidden memnun edici bir durum, bizi de çok memnun ve motive ettiler” diye konuştu.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da Milletvekili Gülay Samancı’nın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Milletvekillerimizin bizleri ve şehrimizi sık sık ziyaret etmeleri bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bu ziyaretler hakikatten bizlere de güç veriyor. Gerek teşkilat çalışmalarımız açısından, gerekse de belediyemizin çalışmaları açısından bizim için ayrı bir güç oluyor. Zaten her zaman Ankara’ya gittiğimizde de tüm vekillerimiz her zaman yanımızda olarak bizlere destek oluyorlar. Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki hükümetimiz, aldığı tedbirlerle tüm dünyada bu pandemiyi en rahat, en az problemli bir şekilde götüren ve süreci yöneten bir ülke oldu. Bundan da ayrıca memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Başkan Akkaya ziyaretin sonunda Milletvekili Gülay Samancı’ya Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini armağan etti.
Milletvekili Samancı, belediyedeki temaslarının ardından AK Parti İlçe Teşkilat binasına geçerek partililerle bir toplantı yaptı. İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmenin ardından parti yönetim kurulu üyelerine hitap eden Milletvekili Gülay Samancı, Türkiye’de belediyecilikle ilgili değişimin ve gelişmenin AK parti ile yaşandığına dikkat çekti. Samancı “AK Parti öncesinde belediyelerde bırakın hizmeti aslında tamamen kendi kaderine terk edilmiş bir şehir ve şehirleşme adına hiçbir hareketliliğin görülmediği bir Türkiye vardı. Ama AK Parti İktidarıyla beraber ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından başlayan bir süreçle beraber değişim başlamış oldu. Bugün çok şükür belediyeciliğin fiziki olarak yapılmış olan eserlerinin haricinde, aslında bir gönül belediyeciliğinin de mimarisi AK Parti ile beraber başlamış oldu” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Gülay Samancı, teşkilat binasındaki toplantısının ardından geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans bağlantısıyla açılışını gerçekleştirdiği Akşehir Taş Eserler Müzesi’ni ziyaret etti. Milletvekili Gülay Samancı müze ziyaretinin ardından Akşehir’den ayrıldı.Bu Haber 264 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..