loader
Foto

Milletvekili Durmuşoğlu " Yol medeniyettir"


Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde  tren hattı projesinden, sivil havacılık ve bağlantı yolları ile ilgili bir çok konuda fikir alışverişinde bulunulmak üzere toplantı yapıldı.
Toplantıda Ak Parti Osmaniye Milletvekili Milletvekili Durmuşoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada “2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Partinin iktidara gelmesi ile beraber birçok alanda olduğu gibi karayollarında da Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırım seferberliği başlatıldı. “Yol Medeniyettir” düsturuyla Anadolu’nun dört bir yanı artık ulaşılmaz olmaktan çıktı. Bizlerde bu anlayışla bölgemizde ve tüm ilçelerimizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Bu kapsamda Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından kamulaştırma çalışmaları ve planlamalarının yanı sıra ikmal ile ilgili hızlandırılması gereken yerlerle ilgi hazırlıklara devam ediyor.
Kadirli -Osmaniye yolu ve Kadirli - Ceyhan yol çalışmalarıyla ilgili Bakanlıklarımızla görüşmelerimiz devam etmekte olup, en küçük aksaklıkta dair hizmetlerin biran önce vatandaşlarımıza kavuşturulması amacıyla gerekli görüşmeler ve toplantılar gerçekleştirerek, bölgemiz için önemli olan bu projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz.
Tüm hemşehrilerimiz şunu çok iyi bilmeli bizler tüm projelerimizi ilçemiz adına yakından takip ediyoruz, sonuçlanana kadar da gece gündüz demeden takibimizi sürdüreceğiz." dedi.
Kaymakam Ahmet Arık  ise " Karatepe yolu grup koy yolu olması sebebi ile kaleler rampası bölgesinde can kayıplı kazalara neden olduğunu, yine çevre yolu halitagalar mevkiinde tarımsal ürünlerin ekimi hasadı  ve taşınması  konusundaki sıkıntıninda  giderilmesi için çalışma  yapılması gerekliliğini belirterek,Kadirli OSB bölgesinde faaliyet gösteren fabrika ve işletmelerin lojistik  yol ihtiyacina değindi.
Belediye  Başkanı Dr.Ömer  Tarhan ise "Bizler Karayollarina ilcemize kazandırılacak proje ve calismalarda her türlü lojistik  destegi sağlayacağız.Bu kapsamda ilçemizde ki Yeni adliye civarındaki okullar bölgesi  olarak tabir edilen yerdeki sıkıntıyı ve Yeni Belediye Hizmet binamız  önündeki can kayıplarının  yaşandığı kazalarin onlenmesi ile ilgili talebimizi sayin Kaymakamimiza ve Bölge Müdürlüğümüze bir kere daha iletmis olalım. Belediye olarak  biz desteğimizi  devam ettirecegiz"dedi.
Ziyaretin ardından  söz konusu  bölgelerin incelenmesi ve yerinde görülmesi için ilgili sahalara hareket edildi.Bu Haber 389 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..