loader
Foto

Her Gittiğimiz Yerde insanlar Bizden Yol Ve içme suyu istiyor


AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Büyükşehir Belediyesinin AK Parti’ye geçene kadar gündemden düşmeyeceğini söyledi.

Yeloğlu, katıldığı radyo programında, “Geçtiğimiz dönemle ilgili belediye çalıştırmıyor tartışmaları vardı ama bizim için önemli olan halkımız ve şehrimiz. Şehrimize bir hizmet var ise biz muhalefetiz diye o hizmete engel olamayız. Biz akılcı projelerde her zaman destek oluyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne borçlanma yetkisi sırf onun için verildi. O kadar bütçeden bu hizmetlere para ayırılmadığı ortada. Ben şehrimiz ve vatandaşımız adına üzülüyorum. Altyapı ve yollar gündemden hiç çıkmayacak gibi. AK Parti iktidar olana kadar bu sorun çözülmeyecek gibi duruyor. Keşke 7 yılda bu yollar yapılsaydı. Yolların önceliği olması gerektiğini söylediğim zaman başkan bey yolların 3’te birini yapıldığını söyledi. Her gittiğimiz yerde insanlar bizden yol istiyorlar. İçme suyumuz yok diyorlar.” dedi.

BELEDİYE KÂR AMACI GÜTMEMELİ

Vakıf İş Hanının yıkılma sürecinde olduğunu belirten Yeloğlu, “Orası yeşil alan oldu olmadı tartışmaları vardı. Aslında ona çok güzel bir alternatif bulunabilirdi. Vakıflara ait yerin yıkılıp, yeşil alana dönüşmesi sağlanabilir. Künefeciler Meydanı ve Kemalpaşa Caddesi arasında kalan bölgeye de alternatifler bulunabilir. Bunu söylerken insanların mağdur edilmeden çözümler bulunması gerekir. Şehre nefes aldırırken, Belediyenin kar etme amacı olmaması lazım ve vatandaşında belediyeye güvenmesi gerekir.” diye konuştu.Bu Haber 410 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..