loader
Foto

Halk Otobüsü Terörü


KORONA (COVİD-19) tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamar nedeniyle hem ekonomik, hemde ruhsal açıdan sıkıntılı günler yaşanırken, Manisa’da Özel Halk Otobüs şoförlerinin kural tanımaz davranışları halkı çileden çıkarma noktasına getiriyor.

Cumhuriyet caddesinde yayaya yol vermeyen 45 D 0145 plakalı özel halk otobüs şoförü vatandaşların tepkisini çekerken rağmen trafiği aksatmasına aldırış etmeden aracını durdurararak kavga etmesi kuralları ne kadar önemsediklerinin göstegesi kabul ediliyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında 18 yaşındaki Görkem Akkuş’a çarparak ölümüne sebep olan kaza hala hafızalarda iken, bu tür olayların sıkça yaşanması vatandaşlar arasında tepkilerin artmasına neden oluyor.

Denetimlerin yetersiz olduğundan şikayet eden vatandaşlar, bunun da bir terör olduğunu vurgulayarak, “Bu da trafik terörüdür. Halk otobüsü şoförleri ne kural tanıyorlar nede yasa.

Pandemi sürecinde gergin günlerden geçiyoruz. Herkesin daha dikkatli olması gerekir. Özellikle hizmet sektöründe olan bu şoförlerin. Nasıl olsa denetleme yok diye istedikleri gibi davranamazlar, davranmamaları lazım. Yetkililere sesleniyoruz. Daha ne kadar sürecek bu trafik terörü” diyerek tepkilerini gösterdiler.

Görkem Akkuş’un yaşamını yitirmesine neden olan kazadan sonra, Belediyeden gelen açıklamayada tepki gösteren vatandaşlar, “Belediyenin yaptığı aöıklama tam bir utanç kaynağı. Gencecik bir hayat söndü, onlar pideden, yemekten söz ettiler.Bu nasıl bir anlayıştır. İnsan biraz empati yapar, aynı durumu kendileri yaşasalardı ne yapar, nasıl davranırlardı. Bu duruma bir an önce müdahale etmeleri gerekir. Denetimlerini artırmaları lazım. Burada sadece Belediyeye iş düşmüyor. Trafik polislerininde denetimlerini artırmaları gerekir” dediler

Trafiği aksatarak kavga eden 45 D 0145 plakalı Özel Halk Otobüs şorörü ve yaya vatandaşın bir birinden şikayetçi olmalarından dolayı olay mahkemeye taşınacak.Bu Haber 381 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..