loader
Foto

CEYHAN'IMIZIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU


İYİ Parti (Gik) Üyesi Ümmü Gülsüm Paksoy "6 Ocak" Ceyhan'ın kurtuluşu nedeni ile yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

‘’Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketinin büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, tam 99. yıl önce Ceyhanımızı düşman işgalinden kurtarmışlardır.

Zamanın emperyalist güçleri ülkemizi kendi aralarında paylaşırken, Adana ve Ceyhan bölgesi de Fransızlara düşmüş, ancak; Üç yıl süre ile şereflerini, namuslarını, bağımsızlıklarını teslim etmeyen milli bir direnişle karşılaşmışlar. Bu onurlu direniş, birlik ve beraberlik ruhu içinde kazanılmış ve Fransız güçleri Adana ve Ceyhanımızdan geldikleri gibi geri gitmişlerdir.

ALBAYRAĞIMIZ’a kanının rengini veren, hakkı ödenemez bütün vatanperver şehit ve gazilerimizin verdiği bu kutsal mücadele neticesinde o kahramanlarımızın torunları olarak bizler de bugün huzur içinde yaşamaktayız.

Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir dayanışma ve mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş büyük TÜRK MİLLETİ’nin evlatları olarak bugünü gururla anmaktayız.

Bu önemli günü; atalarımızın, vatan ve bağımsızlık aşkıyla her türlü tehlike, eziyet ve cefaya katlanan, vatan mevzu olunca ölüme koşarak giden, kendilerini kuşatan zulüm ve esaret zincirlerini paramparça etmesini sağlayan o büyük azim ve iman gücünün, emsalsiz fedakarlıklarının ve kahramanlıklarını unutmadan-unutturmadan gelecek nesillere de aktarılması gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor, kurtuluş günümüzü canı gönülden kutluyorum.’’Dedi.Bu Haber 150 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..