loader
Foto

Büyükşehir, Yardımlarını Sürdürüyor


Adana Büyükşehir Belediyesi, salgının başladığı ilk günden bu yana Başkan Zeydan Karalar’ın hassasiyeti ve talimatları doğrultusunda her kesimin yanında olmaya karalılıkla devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşlara karantina süresince kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımı, başta berber ve kuaförler olmak üzere topluma açık yerlerin dezenfektesi ile sokak canlılarının beslenmesini aralıksız sürdürüyor.

Karantinaya Kahvaltı Ve Sıcak Yemek

Son günlerde Adana’da salgının hızlı artış göstermesiyle birlikte başlatılan, Covid-19 testleri pozitif çıktığı için evlerinde karantinaya alınan vatandaşlara yemek dağıtım kampanyası büyük bir taktirle karşılandı. Testleri pozitif çıkan vatandaşlar belediyeye baş vurmaları halinde vatandaşlara kahvaltı ve sıcak yemek ulaştırılıyor.

Esnafa Dezenfekte Desteği

Koronavirüsle mücadelenin en temel koşullarından olan hijyen konusunda esnafa desteğini sürdüren ekipler, berber ve kuaförler başta olmak üzere işyerlerinde dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Halka açık alanlarda çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren ekipler, sıkıntılı günler geçiren esnafa dezenfekte konusunda destek veriyor.

Sokak Canlıları UInutulmadı

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak canlılarının aç kalmaması için  mama ve yemleme çalışmaları da kent genelinde sürdürüldü. Vatandaşların sokağa çıkmadığı günlerde beslenme sorunu yaşayan sokak canlılarının yardımına Büyükşehir ekipleri yetişiyor. Sokaktaki patili dostları mama ile besleyen ekipler diğer canlılar için de yemleme çalışması yapıyor.

 Bu Haber 208 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..