loader
Foto

Antalyaspor’dan 4 Rekoru


Antalyaspor yüzme takımı, 10 yaş üstü ön eleme yüzme müsabakalarında, 47 madalya alıp 4 yeni Türkiye rekoru kırarak, Antalya’da düzenlenen organizasyonda büyük bir başarı elde etti.

Antalya Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 10 yaş üstü ön eleme müsabakalarına Antalyaspor Kulübü yüzme takımı 41 sporcu ile katılım sağladı. 2 gün süren müsabakalarda Antalyaspor yüzme takımı 19 altın, 17 gümüş, 11 de bronz madalya ile organizasyonu tamamlayarak toplamda 47 madalya kazandı.

4 Türkiye Rekoru

Antalyaspor yüzme takımından Emir Batur Albayrak, 13 yaş erkekler 800 metre serbest stilde 08.31.39’luk derecesiyle, 400 metre serbest stilde de 04.07.39’luk derecesiyle, 1500 metre serbest stilde de 16.18.98’lik derecesi ile 3 Türkiye rekoru kırarak büyük başarı elde etti. Antalyaspor’dan Emre Sarp Zeytinoğlu da, 13 yaş erkekler 200 metre kelebek stilde 02.10.95’lik derecesiyle Türkiye rekoru kıran bir başka sporcu oldu.

Yılmaz ,“Biz Antalyasporuz”

Yüzme-Sutopu Şube Koordinatörü Murat Yılmaz, “Covid-19 sürecinde tüm olumsuzluklara rağmen inanılmaz özveriyle çalışan tüm sporcularımıza, cefakar antrenör ve velilerimize elde edilen bu başarılı sonuçlar için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her zaman daha ileriyi ve iyiyi hedefleyerek çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Sporcularımızın bu başarılarını Uluslararası organizasonlarda da göstermeleri için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Çünkü biz Antalyasporuz” dedi.

Demircioğlu, Hedef Daha İleri

Baş Antrenör Turgay Demircioğlu ise; “Her sene Aralık ayında düzenlenen Türkiye Yüzme Final Müsabakaları’ndan sonra kendimize yeni ve daha iyi hedefler koyarız. Pandemi şartlarına rağmen elde ettiğimiz başarılar Antalyaspor yüzme ailesini çok sevindirdi. Hedeflerimizi çok ileri koyduk ve elde etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Amacımız elde ettiğimiz bu başarıları Ülke geneline taşıyıp, başarılı sporcular yetiştirmek. Tüm sporcularımızı ve cefakâr velilerimizi kulübüm adına tebrik ediyorum” diye konuştu.Bu Haber 261 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..