loader
Foto

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan: Başkentin Kültürüne Ve Doğasına Sahip Çıkıyoruz


Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan ilçesi ziyaretinde, başkentin Kültürüne ve Doğasına sahip çıktıklarını bildirdi.

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan’ın kültürel mirası ve önemli değerlerini yaşatmak için yapılan çalışmaları takdirle takip ettiğini ve Başkentin Kültürüne ve Doğa güzelliklerine sahip çıkmak asli görevleri arasında olduğunu söyledi.

Bu anlamda Başkentin Kültürel Mirasını ve Doğal Güzelliklerini yaşatmak için projelere devam ettiklerine değinen Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, şunları kaydetti:

“Ankara’nın eşsiz kültürel mirası ve doğal güzelliklerini tanıtmak ve vatandaşlarımıza bu tür etkinlikleri sunmak için çalışıyoruz. Ankara’nın Anadolu ve Dünya için siyasi önemi yanı sıra kültürel mirası ve eşsiz doğa güzellikleriyle de insanı büyülediğini söylemek yanlış olmaz. Bu kadar güzellikleri barındıran ve tarih boyu önemli kültürlere ev sahipliği yapması, Ankara’nın kültürel ve doğa turizminde önemli bir yere sahip olduğunun göstergesidir. Başkentin ilçelerinin hepsinin ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Dediğimiz gibi, Ayaş ilçesinden başlamak üzere, Güdül, Beypazarı, Nallıhan ilçeleri tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ilçelerimizdir. Bunların yanında ben Aslen Nallıhan’lıyım. Nallıhan, eşsiz doğası, kültürel varlıkları, mutfağı ve manevi mirası ile Anadolu Tarihi’ne ışık tutan ilçemizdir. Nallıhan'da tarihimize kültürümüze ne kadar sahip çıktığımızı ilçede yapılan Restorasyon çalışmalarıyla da ortaya koyduk. Bu anlamda belediye başkanı sayın İsmail Öntaş beye teşekkür ediyorum. Çarşı, tarihi konaklar ayrı bir güzelliğe büründü.”

 Bu Haber 233 Defa Görüntülenmiştir.


Haberin Videosu

Son Eklenen

A Gazetem İle Dünya'dan Haberdar Olun..